zamknij

Fundusze dla przedsiębiorców – zaczynamy realizacje z UE

Za nami pierwsze posiedzenie Komitetu Monitorującego Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki. W spotkaniu uczestniczył Adam Niedziółka, prezes ADN, reprezentujący organizację Pracodawcy RP.

Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020. To pierwszy zaakceptowany przez KE program krajowy dla realizacji polityki spójności 2021-2027 w Polsce. To 7,9 mld euro, które trafi do polskich firm. FENG cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorcy w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji.

W inauguracyjnym posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, eksperci a także dyrektor ds. wdrażania w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Emma Toledano Laredo.

Podczas spotkania przyjęto kryteria wyboru projektów dla dwóch ścieżek:
• SMART – flagowego, eksperymentalnego i zupełnie nowego konkursu na wsparcie projektów B+R+I, na który przeznaczono prawie połowę wszystkich środków z programu,
• działań wspierających centra testów i eksperymentowania technologicznego sztucznej Inteligencji.

Powołano również grupy robocze włączające partnerów społecznych i instytucjonalnych w proces opracowywania kryteriów wyboru projektów kolejnych konkursów oraz mocniej angażujących ich w proces programowania, promocji, realizacji, monitoringu i ewaluacji programu FENG.

Udostępnij w sieci
Poprzedni post

Wektory 2022 rozdane. Wśród laureatów prezydent Ukrainy.

Nastepny post

Konferencja “Wyzwania i szanse, przed którymi stoją podatnicy w 2023 roku” już za nami

Zaufali nam

Wszystkie prawa zastrzezone | All rights reserved ADN 2024